Kosmiczne wakacje

Wyspy Kanaryjskie, Costa Brava czy Capri – do tej pory były uważane za jedne z najbardziej ekskluzywnych miejsc, na jakie moglibyśmy wybrać się na wakacje. Jednak wkrótce może się to zmienić. Nie od dziś wiadomo, że Rosjanie kochają luksus – i może właśnie dlatego postanowili puścić wodze fantazji i zrobić wszystko, by jeszcze bardziej umilić sobie urlop. Choć nowe rozwiązanie jest ciekawe, należy przyznać, że zdecydowanie jest to opcja nie tylko dla bogatych, ale i odważnych.

Serwis Popular Mechanics donosi, że Rosjanie, a dokładnie firma Blue Origin, myślą nad budową luksusowego hotelu w kosmosie! Planowo byłby połączony z Międzynarodową Stacją Kosmiczną, która okrąża Ziemię. Waga takiego hotelu miałaby sięgać 20 ton. Pojazd kosmiczny, bo chyba tak należy go nazwać, posiadałby cztery sypialnie, każda o powierzchni dwóch metrów kwadratowych. Dwie stacje medyczne i dwie higieniczne. Pomieszczenia mają być wyposażone w okna, co umożliwiłoby podziwianie niezwykłego wszechświata.

Liczba miejsc będzie ograniczona i zapewne za tą atrakcją trzeba będzie ustawiać się w kolejce. Dwutygodniowy pobyt dla jednej osoby ma kosztować 40 milionów dolarów. A jeśli nie straszna nam ta suma, twórcy przewidzieli opcję premium. Wiąże się ona z dodatkową opłatą – 20 milionów dolarów. Dzięki niej nasz urlop przedłuży się o 2 tygodnie! Dodatkowo będziemy mieli możliwość spędzenia ich w towarzystwie doświadczonego astronauty. Specjalną atrakcją ma być spacer po kosmosie.

Czyżby rozpoczęła się era turystyki kosmicznej i czy senne marzenia wkrótce będą na wyciągnięcie ręki?

Autor: Ewelina Kulbacka

Korekta: Kamil Kijek

Zdjęcie główne: Geralt / pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *