Dla Babci i Dziadka…

Każdy ma jakieś swoje święto. Również nasi ukochani dziadkowie. W 2018 roku Dzień Babci przypada na niedzielę, a zaraz po nim i swój dzień ma dziadek.

Może warto by przypomnieć sobie o tych dniach i chociaż odwiedzić babcię, która zawsze przyrządza nam te wszystkie smakołyki i czasami po cichu daje pieniążki. No i dziadka, który opowiada te wszystkie śmieszne historie z czasów młodości.

Babci spodobają się rzeczy związane z kuchnią i ogrodem, a dziadek będzie zadowolony z czegoś, co pomoże mu łowić ryby czy zbierać grzyby. Tak ma większość ludzi starej daty. Ale co z „nowoczesnymi” dziadkami? Tu można wykazać się kreatywnością i stworzyć coś własnoręcznie albo wykupić zabieg w spa dla dwojga. Jak kto woli.

Jak obchodzimy?

Pomysł na święto Dnia Babci ukazał się w tygodniku „Kobieta i Życie” w 1964 roku. Później dołożono do tej tradycji obchodzenie Dnia Dziadka.

Ogólnie przyjęło się, że najmłodsi dają dziadkom laurki, kwiatki, a czasami jakieś słodkości. Im starszy wnuk / wnuczka, tym ciężej o prezent. W końcu, gdy ma się już te 20 lat, to nie wypada robić laurki. Ale moim zdaniem sama pamięć o starszych wystarczy.

Gdy jesteśmy w delegacji, z dala od rodziny, możemy po prostu zadzwonić z życzeniami albo zorganizować rozmowę na Skype, jeżeli nasi dziadkowie są zorientowani w temacie.

fot. pixabay.com

Pamiętajmy również o tych, których nie ma już wśród nas. Wiem, że Dzień Zmarłych jest dopiero w listopadzie, ale to niczego nie tłumaczy. Całym rokiem możemy odwiedzić dziadków, nie tylko w Dzień Babci i Dziadka lub we Wszystkich Świętych (jeżeli ich nie ma…).

Autor: Zuzanna Dębińska

Korekta: Kamil Kijek

Zdjęcie główne: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *