SIEpoMAga! Czyli 26. FINAŁ WOŚP!

SIEMA! Pomaganie jest spoko! A im więcej z siebie dajesz dobrego, tym więcej do Ciebie wraca!

I znów mamy styczeń, a to, co kojarzy mi się z tym miesiącem, to zdecydowanie Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już 26. edycja!

Od lat cenię Owsiaka, od lat pomagam, jak tylko potrafię WOŚP-owi i nie wyobrażam sobie, żeby mogło być inaczej. Do tego niejednokrotnie byłam już na Woodstocku, w którym da się dostrzec coś innego niż tylko brud, kurz i inne. To według mnie miejsce magiczne i pełne przyjaźni i życzliwości, o którym wydać opinię powinno się dopiero wtedy, kiedy postawi się nogę w Kostrzynie nad Odrą. Już tam, między innymi kupując woodstockowe gadżety, tj. koszulki, kubki, smycze, bransoletki i wiele, wiele innych, wspiera się fundację Wielkiej Orkiestry.

fot. facebook.com/wosp

Nie wiem jak Wy, ale ja, co roku w dniu Finału, mam jakoś więcej energii i chęci do życia, a uśmiech nie schodzi mi z twarzy. Cała Polska się jednoczy! Wszędzie pełno wolontariuszy z czerwonymi serduszkami i kolorowymi puszkami. Telewizja praktycznie przez cały dzień nadaje relacje z wielu miast w kraju, a przede wszystkim z Warszawy spod Pałacu Kultury i Nauki, gdzie na scenie odbywa się wielki koncert znakomitych artystów.

W tym roku zbierane są środki dla podstawowych oddziałów neonatologicznych.

„Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach” – podaje Jurek Owsiak (źródło: https://www.wosp.org.pl/final/26-final).

Jak wesprzeć WOŚP? Jest naprawdę ogrom opcji! Prócz tradycyjnego zbierania do puszek, można licytować aukcje na Allegro bądź samemu coś sprzedać, współtworzyć wirtualne serce, kupując w sklepach produkty oznaczone serduszkiem WOŚP i wiele innych sposobów, które znajdziecie na oficjalnej stronie akcji:

https://www.wosp.org.pl/final/wesprzyj

Pomagajmy! Każda złotówka się liczy! SIEMA!

Autor: Kinga Kaczmarczyk

Korekta: Kamil Kijek

Zdjęcie główne: wosp.org.pl/final/26-final

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *