Taco Hemingway + Quebonafide = ???

Taconafide to duet dwóch bardzo znanych raperów, Quebonafide i Taco Hemingway. Nazwa powstała po złączeniu ich pseudonimów muzycznych. Co ciekawe, na ich oficjalnym Instagramie widnieje nieco inna, mianowicie Quebonafifi.

Historia tej kolaboracji jest interesująca. Była utrzymana w tajemnicy, choć w środowisku rapgry krążyły plotki o wspólnym projekcie tej dwójki. Nie wiadomo jednak było czy będzie to tylko wspólny kawałek, epka, czy też cały album. Dużo osób sceptycznie patrzyło na wizję połączenia tak odmiennych styli, jakie ma Taco Hemingway i Quebonafide.

fot. Pawel Dymanski / commons.wikimedia.org

Wątpliwości dotyczące ich wspólnego projektu zostały rozwiane w piątek, 16 marca, kiedy na Youtubie ukazał się pierwszy singiel promujący płytę Taconafide pod tytułem Soma 0.5mg. Istnieje wiele pomysłów co do znaczenia tego tytułu – między innymi, jak mówi Wikipedia: Soma to „fikcyjna używka wywołująca spłycenie afektu w powieści Nowy wspaniały świat autorstwa A. Huxleya”. Numer Art-B rozbudził ponowne zainteresowanie raperami, ponieważ Taco nie udzielał się w mediach społecznościowych i nie promował swojej twórczości, również Quebo w październiku postanowił na jakiś czas zniknąć z social mediów. Dowodem na wyczekiwane ruchy ze strony raperów był fakt, że strona internetowa, na której była możliwość zakupienia preorderu albumu nie podołała tak dużej liczbie wejść i była niedostępna przez dłuższą chwilę. /Zaznaczone pogrubieniem zdania mówią właściwie o tym samym, polecam zgrabne połączenie tego. Możesz usunąć informację o podaniu linku do sklepu i wtrącić jedynie, że dowodem na wyczekiwanie ruchów z ich strony było to jak serwery nie utrzymały oblężenia. Oczywiście ubrane to w słowa, wedle Twojego stylu 🙂 – Angelika./

fot. Pawel Dymanski / commons.wikimedia.org

W czwartek, 22 marca, pojawił się kolejny kawałek pod tytułem Tamagotchi. Premiera albumu zaplanowana jest na 13 kwietnia oraz została zapowiedziana wspólna trasa koncertowa o nazwie Ekodiesel.  Z niecierpliwością czekamy na rozwój wydarzeń, ponieważ połączenie twórczości tych dwóch raperów wydaje się bardzo świeże i intrygujące.

Autor: Agnieszka Chojnowska

Korekta: Angelika Sierko

Zdjęcie główne: Jordy / pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *