W to się kiedyś grało! Czyli pięć gier, które jakiś czas temu podbijały świat

Każdy chyba ma nadal w pamięci gry, z którymi spędzał całe dnie, a na myśl o nich, ma ochotę ponownie w nie zagrać. Pamiętacie pierwszą część The Sims? Albo Grand Theft Auto? A może wspominacie te mniej znane, które opiszę poniżej? Dajcie znać o swoich ulubionych grach z dzieciństwa!

#1 Super Mario Bros. Chyba każdy z nas, chociaż raz, miał okazję zagrać w tę platformówkę, wyprodukowaną w 1985 roku przez Nintendo. Mario, czyli główna postać, jest hydraulikiem. Nosi czerwoną czapkę, czerwoną koszulkę oraz niebieskie spodnie na szelkach. Zadaniem bohatera gry jest zbadanie krainy Mushroom Kingdom, walka z Bowserem oraz ocalenie księżniczki Toadstool.

#2 Beetle Ju. Nieco mniej znana gra, wymagająca trochę zręczności od użytkowników. Wcielaliśmy się w niej w postać robaczka, którego zadaniem było dojść do końca mapy i przejść drzwiami do kolejnego level’u. Może się wydawać proste, nie? Nic bardziej mylnego. Trzeba działać spokojnie i przemyśleć każdy ruch, bowiem za chwilę może Ci spaść na głowę kamień lub zaatakować zielony kaktus czy fioletowy kosmiczny stworek.

#3 Sąsiedzi z Piekła Rodem. Gra wydana w 2003 roku przez wytwórnię JoWooD Productions. W tym przypadku wcielamy się w postać Woody’ego, którego zadaniem jest doprowadzenie do szału swojego sąsiada, Pana Rottweilera. Podczas robienia kawałów i psikusów sąsiadowi, nie możemy zostać przez niego zauważeni – inaczej przegrywamy.

fot. google images

#4 Warblade. Tutaj przyznam, że sama nadal potrafię spędzić z tą grą kilka godzin. W porównaniu do poprzednich gier, tu „wcielamy się” w statek kosmiczny. W tę akurat strzelankę można grać w dwie osoby.  Głównym zadaniem jest zabijanie kosmicznych stworzeń, które w nas strzelają. Co dwadzieścia pięć poziomów musimy pokonać boss’a, z którego wylatują nam pieniądze.

#5 Euro Track Simulator. Jak sama nazwa wskazuje, to gra symulacyjna, wydana przez ElektroGames. Swoją premierę miała w 2008 roku. Wcielamy się w kierowcę ciężarówki, a naszym zadaniem jest przewożenie różnych materiałów – na przykład ubrań czy niebezpiecznych chemikaliów. W zależności od oferty, dostajemy wirtualne pieniądze, za które możemy przemalować swoją ciężarówkę albo odblokować nowe państwa.

fot. google images

Autor: Marlena Skrzesiewicz

Korekta: Oliwia Jaroń

Zdjęcie główne: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *