Co robić w wakacje, by ten czas był udany?

Wakacje to idealny okres i należy go wykorzystać w przemyślany sposób. Każdy chciałby spędzić wolny czas, robiąc coś co lubi. Nie każdy jednak wie, czego się złapać. Jeden chce wyjechać i podróżować, drugi zarabiać, a trzeci może całe wakacje leżeć. To wszystko zależy od nas i od tego jakie mamy zainteresowania. Ja nie wyobrażam sobie wakacji bez wyjazdu do pracy, podróży oraz zrobienia czegoś szalonego.  Wydaje mi się, że okres letni to czas rozluźnienia dla wszystkich ludzi. Dzieci, które uczą się w podstawówce czy gimnazjum, skaczą z radości. Młodzież na pewno ma dużo planów, szczególnie maturzyści, którzy już od czerwca mają wakacje. A studenci? Ci to dopiero mają dobrze. Sesja minie, poprawki wrześniowe w dalekiej przyszłości. Jakie ja mam szczęście, że do nich jeszcze należę!

 

zdj. pixabay.com

Co można zaproponować na wakacje?

Bądź offline cały dzień. Wyłącz telefon, komputer.  Można gdzieś wyruszyć. Wtedy się przekonasz jaki dzień potrafi być długi.  Tydzień bez Facebooka, Instagrama czy Snapchata to też dobre wyzwanie.

Odśwież swoje zapomniane znajomości. Warto zawsze powspominać starych znajomych. Na pewno nie będzie brakowało tematów do rozmów.

Pomysł na imprezę! Jednak nie na taką zwykłą! Można wymyślić jakiś motyw np. lata 70-te czy postacie z bajki. Zapewniam, że impreza będzie niezapomniana.

Weekend pod namiotem. Czemu nie? Zabierz swoich znajomych. Muzyka, ognisko, woda! Czego chcieć więcej? Jeśli nie namiot, to może góry lub morze?

Gdy dopada zmęczenie, zawsze można sobie zrobić dzień czy dwa dla siebie. Koc, jezioro i ulubiona książka czy nawet maraton filmowy.

Odwiedź całą swoją rodzinę.

O sporcie zawsze trzeba pamiętać, a wakacje to czas, w którym można zacząć robić wiele rzeczy. Wstań rano i pobiegaj. Co kilka dni pojedź rowerem na wycieczkę czy idź na basen. Siatkówka na plaży to też idealny pomysł. Zbierz ekipę i w drogę!

Zrób coś szalonego. Coś, co zawsze chciałeś zrobić. Skok ze spadochronem, bungee czy może paralotnia.

Wyjedź i zwiedzaj! Nie musi być to od razu Afryka. Zacznij od miasta w Polsce.

Wakacje to też dobry czas, aby nauczyć się oszczędzać. Można rozpocząć spisywanie wydatków oraz odkładać swoje pieniądze.

Jeśli jeszcze nie pracowałeś, to świetny czas, aby znaleźć swoją pierwszą prace i zdobywać doświadczenie.

Co powiesz na Piżamaday? Leniwy dzień w piżamach! Tylko oby nie za często.

Może chcesz się nauczyć czegoś nowego? Jazda na rolkach, windsurfing, a może po prostu język obcy? Gwarantuję, że w przyszłości się na pewno przyda. Należy łączyć przyjemne z pożytecznym. Gra na instrumencie to również świetny pomysł.

Zakochaj się w czymś lub kimś!

Przeżyj wakacje tak, żeby to nie był stracony czas!

zdj. pixabay.com

 

Autor: Klaudia Sekścińska

Korekta: Oliwia Jaroń

Zdjęcie główne: pixabay.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *