Otwórz się na ludzi! – propozycja trzech gier planszowych, przy których nie będziesz się nudzić ze znajomymi

Teraźniejszość, która nas otacza, została w pełni skomputeryzowana. Elektronika otacza nas wszędzie. Mało kto z nas potrafi sobie wyobraźcie dzień bez smartfona, dostępu do Facebooka czy spędzania czasu przed komputerem. Trzeba się zgodzić ze stwierdzeniem, że wszelkie te sprzęty i udogodnienia pomagają nam w codziennym funkcjonowaniu, jednakże ich nadmiar sprawia, że ludzie zamykają się na drugiego człowieka i wolą spędzać swój czas w sieci. 

By nie zamykać się w czterech ścianach, poznać nowe osoby, a przy tym wspólnie się pośmiać, przedstawiam wam zestawienie trzech gier planszowych, którym warto się przyjrzeć wraz ze znajomymi.

1. Warhammer Age of Sigmar
Kto z was wie na czym polega Counter Strike czy League od Legends? Zapewne większość. Istnieją gry bitewne, które pobudzają naszą koncentrację i myślenie strategiczne. Warhammer Age of Sigmar jest grą dla dwóch osób, bądź dwóch zespołów. Jest to bitewniak, który polega na zniszczeniu armii przeciwnika. Do wyboru mamy ogrom różnych armii, począwszy od krasnoludów, po nieumarłych. Są również dostępne różne scenariusze, która mogą urozmaicić rozgrywkę. Poza tym, samą przyjemnością jest składanie figurek i malowanie ich według własnego pomysłu. Wśród społeczności Warhammera funkcjonuje stwierdzenie „chleba i figurek”. Jak najbardziej jest ono zasadne, gdyż dodatki te są bardzo drogie i dla wielu osób stanowią ogromną wartość kolekcjonerską.

fot. Wiola Golian

2. Warhammer Inwazja

Kolejną grą, tym razem karcianą, jest Inwazja, również z uniwersum Warhammera. Gracze tworzą swoją własną talię kart. Każdy z nich ma swoją stolicę, która składa się z trzech sfer. Stolice można rozbudowywać. Za pomocą kart można tworzyć obrońców, którzy walczą z przeciwnikiem, zadając mu obrażenia. Celem gry jest zniszczenie co najmniej dwóch z trzech sfer stolicy przeciwnika. Zdecydowanie gra godna polecenia. Nigdy nie wiadomo kto wygra, bo karty nie zawsze są przychylne i nie wiadomo, co ma w zapasie nasz przeciwnik.

3. Cyklady

Ostatnią z wybranych przeze mnie pozycji jest gra Cyklady. Gra strategiczna dla maksymalnie pięciu graczy. Spodoba się ona każdemu, kto lubi gry strategiczne, obsadzone w czasach mitologicznych. Każdy z graczy ma przydzieloną ilość wysp i floty morskiej. Celem jest uzyskanie dwóch lub trzech metropolii. Rozgrywka ta nie jest łatwa, trzeba pamiętać, że każdy z graczy dąży do tego samego. Ponadto, z każdą turą trzeba składać ofiary bogom, którzy pomagają w osiągnięciu celu. W tej grze również towarzyszą nam figurki, które pozwalają nam w osiągnięciu lub utrudnieniu przeciwnikom zdobywania flotylli. Jest to gra pełna wrażeń, mająca pewną historię. Nigdy nie wiadomo, jaką strategię obierze twój przeciwnik, dlatego trzeba się mieć na baczności!

Zestawienie gier stanowi zachętę do przemyślenia, w jaki sposób spędzamy wolny czas. Nie warto zamykać się na znajomych, a gry planszowe są podstawą do wspólnie spędzonego czasu.

Autor: Sylwia Golian

Korekta: Oliwia Jaroń

Zdjęcie główne: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *