Czas na troszkę adrenaliny, czyli filmy katastroficzne, które warto obejrzeć

Katastrofy w przestworzach, trzęsienia ziemi, tsunami, wybuchające wulkany oraz końce świata – czyli te mniej realistyczne. Każdy lubi co innego, jedni totalną fikcję, inni filmy oparte na faktach. Filmy katastroficzne są przeróżne, a fakt, że coś naprawdę się wydarzyło dodaje trochę adrenaliny. 

1. Niemożliwe. Film w reżyserii J.A. Bayona, który opowiada o historii rodziny Marii, Henry’ego i ich trzech synów, która przeżyła tsunami w Tajlandii w 2004 roku. Dzieło wywołało wielkie poruszenie wśród ludzi, a głównym tego powodem jest to, że historia ta jest oparta na faktach. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 2004 roku wybrzeże Azji Południowo-Wschodniej nawiedziło tsunami, w wyniku czego prawie 300 tysięcy ludzi straciło życie.

2. Titanic. Tutaj dużo pisać nie trzeba, chyba każdy miał okazję obejrzeć ten film. Jeśli nie, to powinien w trybie natychmiastowym to zrobić. Jest to film w reżyserii Jamesa Camerona, który ukazał się na świecie w 1997 roku. Tragiczna historia dotyka wielu  ludzi. W 1912 roku brytyjski statek „Titanic” wyrusza do USA. Nikt się nie spodziewa, że po drodze napotka górę lodową.

3. Chmura. W reżyserii Gregora Schnitzlera, który ukazał się w 2006 roku. Fabuła filmu kręci się wokół elektrowni atomowej, w której dochodzi do awarii. Katastrofa dzieję się w niemieckim miasteczku Ebersberg. Hannah – główna bohaterka, podczas awarii znajduje się w szkole. Gdy wszyscy zaczynają uciekać, ona szuka brata. Razem z nim podejmuje się rozpaczliwej ucieczki z miasta.

4. Alive, dramat w Andach. Film katastroficzny oparty na faktach w reżyserii Franka Marshalla. Swoją premierę miał w 1993 roku. Urugwajska drużyna rugby w drodze na mecz rozbija się samolotem w Andach. Brak kontaktu z kimkolwiek, wizja śmierci od zimna lub przez lawinę sprawia, że ludzie posuwają się do czynów, których nigdy normalnie by nie byli w stanie zrobić.

5. Lot 93. Film z 2006 roku w reżyserii Paula Greengrassa. Akcja dzieje się 11 listopada 2001 roku, kiedy miał miejsce atak na World Trade Center. Pasażerowie jednego z czterech uprowadzonych samolotów starają się za wszelką cenę powstrzymać terrorystów. Film jest obiektywny, nie znajdziemy w nim żadnych światopoglądowych teorii.

Niektóre z tych filmów mogą nas zszokować, inne zachwycić. Jedno jest pewne, nikt z nas nie chciałby nigdy się znaleźć w podobnej sytuacji, co bohaterowie filmów.

Autor: Marlena Skrzesiewicz

Korekta: Oliwia Jaroń

Zdjęcie główne: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *