Krzysztof Ibisz – prezenter, którego nie da się nie znać!

Bez niego ciężko byłoby wyobrazić sobie takie teleturnieje jak Awantura o Kasę, Rosyjska Ruletka, czy Gra w Ciemno. Ta charyzmatyczna postać na dobre wpisała się w krajobraz polskich programów rozrywkowych. Krzysztof Ibisz to osoba, której nie da się nie kojarzyć.

Jego przygoda z telewizją rozpoczęła się – mniej więcej – w roku 1988, zaraz po ukończeniu liceum. Ibisz rozpoczynał wtedy studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Telewizyjnej, Teatralnej i Filmowej w Łodzi, by finalnie 10 lat później zostać absolwentem studiów podyplomowych w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Aktorska przygoda rozpoczęła się dla niego debiutem w warszawskim Teatrze Ochoty, gdzie wcielił się w rolę Ryjka w sztuce Sen Nocy Letniej w 1987 roku. W tym okresie zaczynał też grywać epizody w różnych produkcjach filmowych.

Kilka lat później Krzysztof Ibisz próbował swoich sił w polityce. W latach 1991-93 był posłem na sejm I Kadencji wybranym z listy Polskiej Partii Przyjaciół Piwa. Jego poselska przygoda nie trwała jednak długo,  gdyż nie ubiegał się o reelekcję.

Od początku 1993 roku pracował w Telewizji Polskiej, gdzie prowadził programy rozrywkowe i festiwale. 1997 rok był dla niego początkiem pracy w telewizji TVN. Po trzech latach współpracy zmienił pracodawcę na stację Polsat, z którą nie rozstaje się do dziś. Do tej pory poprowadził w niej wiele znanych teleturniejów, koncerty czy konkursy Miss Polski.

fot. pixabay.com

Od marca 2010 roku przez trzy kolejne miesiące wspólnie z Agatą Młynarską prowadził show „On i Ona”. Niedługo później ukazała się również jego pierwsza książka – „Jak dobrze wyglądać po 40-stce”, która zresztą spotkała się z ostrą krytyką. W przeprowadzonym później wywiadzie z Moniką Jaruzelską przyznał, że nie wydałby takiej książki po raz drugi.

W styczniu 2014 roku Ibisz został współprowadzącym weekendowych wydań Wstaje Nowy Dzień z Polsat News. Do niedawna prowadził też teleturniej Joker na kanale Super Polsat.

Prywatnie prezenter ma dwóch synów – Maksymiliana i Vincenta. Krzysztof Ibisz jest dwukrotnie rozwiedziony, dlatego matką pierwszego z nich jest Anna Ibisz z domu Zejdler, natomiast drugiego Anna Nowak-Ibisz.

Autor: Krzysztof Czarnecki

Korekta: Oliwia Jaroń

Zdjęcie główne: Serecki/commons.wikimedia.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *