Być piękną z Ditą von Teese

Dita von Teese dla kobiet interesujących się trendem pin-up, burleską i gorsetowaniem talii może być już całkiem dobrze znaną postacią.

Rozpoznawalność dało jej również małżeństwo z Marilynem Mansonem w latach 2005-2007. Z wykształcenia projektantka kostiumów, zaczynała jako striptizerka, aktualnie przez wypracowanie swojego indywidualnego wizerunku stała się ikoną. Fani kochają jej występy, a szczególnie te w wielkim kieliszku martini. Jej pierwszą wydaną książką była z 2006 roku, „Burlesque and the Art of the Teese/Fetish and the Art of the Teese”, dotycząca historii burleski oraz fetyszu. Najnowsza pozycja to „Bądź piękna. Sztuka ekscentrycznego glamour”.

(fot. Aleksandra Idziak)

Książka podzielona jest na części, pierwsza – „To, co pod spodem” dotyczy ciała, począwszy na twarzy, a kończąc na całym ciele. Znajdziemy w niej zagadnienia pielęgnacyjne, ćwiczenia, a nawet przepisy na codzienną dawkę witamin.

Druga – „ Namaluj swój świat” jest już  stricte o sferze makijażowej. Dita skupia się bardzo dokładnie nad przedstawionymi tematami np. występuje cały podrozdział o czerwonej szmince. Przedstawia historię pojawienia się jej na rynku i  przywołuje inne diwy noszące ten kolor na ustach. Uczy jak precyzyjnie nakładać produkt. Co zrobić kiedy wyszło się za linię? Jak jeść w towarzystwie, wyglądając nieskazitelnie? Na takie pytania na pewno znajdziemy u niej odpowiedź.

Trzecia – „Burza zmysłów”, a dokładnie burza włosów.

„Jeśli mam wybrać między kiepskim makijażem, a kiepską fryzurą, za każdym razem wybiorę kiepski makijaż” – takim zdaniem zaczyna się monolog o sposobach na okiełznanie upięć, wyborze między grzebieniem, a szczotką, sposobami farbowania i wpływach temperatury na skórę głowy.

Czwarta i ostatnia – „Etapy piękna”, czyli stosunek do modyfikacji ciała, operacji plastycznych oraz trochę o życiu w światłach jupiterów.

(fot. Aleksandra Idziak)

Podsumowując, jest to moje drugie takie spotkanie z poradnikiem makijażowym, ten jednak odbiega od kanonów, ponieważ nie ogranicza się do jednej kwestii, a porusza ich całą masę. Dita radzi jak wypracować własny styl, pisze o samoakceptacji, znajdziemy tu  również trochę zdjęć i faktów z jej życia. Dla fanów pozycja obowiązkowa, chociażby dla podziwiania pięknych fotografii artystki znajdujących się w środku. Dla reszty również ciekawa propozycja na zgłębienie tajników „glamour”.

Autor: Aleksandra Idziak

Korekta: Oliwia Jaroń

Zdjęcie główne: Aleksandra Idziak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *