Show biznes – co wydarzyło się w roku 2000?

Przełom w komunikowaniu się Polaków, czyli gadu-gadu! Ponadczasowa komedia reżyserii Olafa Lubaszenki, nowe telenowele oraz muzyczne stacje radiowe. Tak prezentował się rok 2000.

Przegląd zacznijmy od reżysera – Andrzeja Wajdy, który w 2ooo roku za całokształt działalności filmowej został uhonorowany Oscarem. W 1999 roku wyprodukowana została komedia z elementami filmu sensacyjnego pod tytułem ‚”Chłopaki nie płaczą”, która swoją premierę miała właśnie w roku następnym. Film zdobył dużą oglądalność, a wiele dialogów przeszło do języka potocznego. W tym samym czasie na antenie TVP1 wyemitowany został pierwszy odcinek telenoweli „Plebania”, a na antenie TVP2, „M jak miłość”. Ten drugi okazał się wielkim hitem, ma około 1400 odcinków i jest nagrywany do dziś. Znajdzie się też coś dla dzieci, bowiem 4 września 2000 roku na antenie telewizji Polsat po raz pierwszy pojawiło się anime „Pokemon”. Trzeba wspomnieć, że rok ten był czasem w którym swoją działalność rozpoczęła telewizja TV4 oraz strona internetowa FilmWeb.

Rok 2000 to w Polsce start dla dwóch kanałów muzycznych – Viva oraz MTV Music. Zespół Łzy wydał album „W związku z samotnością”, który dzięki utworom „Narcyz się nazywam” i „Agnieszka już dawno…” uzyskał status platynowej płyty za wysoką sprzedaż. Jak można byłoby zapomnieć o chłopakach z Golec uOrkiestra? W roku 2000 okazał się drugi album zespołu pod tytułem „Golec uOrkiestra 2”, na którym mogliśmy usłyszeć takie hity jak „Ściernisco”, „Słodycze” oraz „Pieniądze to nie wszystko”. Hitem z tamtym czasów, który z pewnością kojarzy każdy z nas jest „Typ niepokorny” Stachursky’ego oraz „Czerwone korale” zespoły Brathanki.

W tym czasie nastąpił też bardzo duży przełom w komunikowaniu Polaków, już nie tylko telefony stacjonarne, karty i żetony w butkach telefonicznych oraz telefony komórkowe, ale i komunikator internetowy Gadu-Gadu.

Autor: Kamila Szymula

Korekta: Oliwia Jaroń

Zdjęcie główne: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *