Redakcja


Oliwia Jaroń. Redaktorka naczelna. Trudno jest być Wodnikiem. Trudno jest być także introwertykiem, ale napotkane bariery burzy sztuka: muzyka, film, czy literatura. Muzycznie przebyłam długą drogę. Na tę chwilę walczę ze „snobizmem”, a tzw. „guilty pleasures” nie istnieją. Filmy, które w jakiś sposób na mnie wpłynęły to m. in. „Wszystko za życie” czy „Gadające głowy”. Jeśli chodzi o literaturę to najchętniej pochłaniam biografie i poezję, a poetami najbliższymi mojemu sercu są Rafał Wojaczek czy Allen Ginsberg. Kiedyś zamieszkam w małym, przytulnym lofcie w Nowym Jorku wraz z milionem przygarniętych kotów, gitarami i harmonijką, pod stertą niewydanych piosenek.Magdalena Witkowska. Była redaktorka naczelna, korektorka i social media manager. Pyszna kawa, książka lub serial i moje koty – to jest to. Bardzo interesuje mnie dziedzina rozwoju osobistego. Z przyjemnością uczę się tego, ile możliwości daje nam Internet.

 

 


Karolina Borowska. W momentach, w których mam coś ważnego do zrobienia oglądam filmy. Oprócz tego amatorsko gram na pianinie. Jeśli chodzi o sport to minęły jakieś cztery lata, odkąd ćwiczę „od jutra”.

 

 

 


Agnieszka Chojnowska. Studiuję dziennikarstwo. Interesuję się serialami i muzyką – przede wszystkim rapem. Lubię czytać książki (szczególnie o mafii i horrory). Moim głównym celem w życiu jest bycie szczęśliwą. Poza tym bardzo kocham zwierzątka.

 

 

 Zuzanna Dębińska. Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną ze specjalizacją „nowe media” na UWM. Interesuję się fotografią, grami komputerowymi i kulturą Japonii. Uwielbiam filmy z gatunku horror, science-fiction i fantasy. Do Tworzywa piszę teksty z prostym przekazem, który mam nadzieję trafi do każdego.

 

 


Sylwia Fiszer. Interesuję się muzyką, głównie śpiewem i teatrem. Uwielbiam oglądać filmy, czytać książki i podróżować. Mam nadzieję, że kiedyś będę miała możliwość wyruszyć w podróż po romantycznych miastach Europy.

 

 

 


Klaudia Gajk. Jestem studentką dziennikarstwa. Lubię pisać i czytać, zwłaszcza obyczajówki i fantastykę. Miłośniczka kotów i gotowania, a także zespołu Afromental.

 

 

 

 


Sylwia Golian. „Człowiek paradoks”. Typowy umysł ścisły, zakochany w matematyce i… nowych mediach. Dlaczego dziennikarstwo? Odpowiedź jest prosta! Przez długi czas pisałam bloga dla kobiet, przy którego rozwijaniu, poznałam innych twórców i zasmakowałam elementów public relations. W tej dziedzinie czuję się najlepiej i z nią też wiążę moją przyszłość. W Tworzywie zajmuję się szeroko pojętą tematyką kobiecą.

 

 


Aleksandra Idziak. Na co dzień studiuję dziennikarstwo. W wolnych chwilach lubię obejrzeć dobrych horror, serial czy też przeczytać książkę/komiks. Interesuje się również  sztuką, a dokładnie twórczością Zdzisława Beksińskiego i Fridy Kahlo. Sama kiedyś próbowałam swoich sił w rysunku.

 

 

 Barbara Jakubowska. Kończyłam ZSE-H w Olsztynie na kierunku technik organizacji reklamy, obecnie studiuję dziennikarstwo na UWM. Od wielu lat jestem harcerką, młodym instruktorem harcerskim. Nie lubię bezczynności, wolne chwile wypełniam planowaniem wyjazdów. Kocham górskie wędrówki, wyjazdy pod namiot. Zakochałam się w reportażu, biografii i wywiadzie rzece. Lubię myśleć, że nie mam marzeń, że są to plany. Uwielbiam piec ciasta! Tańczę na ulicach z muzyką w słuchawkach.

 


Artur Kaczanowski.  Rocznik ’97 – student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, wciąż niepewny, czy to jego ścieżka. Rodowity olsztynianin, choć nie odczuwający z tego powodu jakiegokolwiek zaszczytu. Gloryfikator palenia tytoniu i picia piwa. Autor kilku opowiadań, z których każde wylądowało w szufladzie i rzadko kiedy ma okazję ją opuścić.

 

 

 


Justyna Kaźmierczak. Studiuję dziennikarstwo. Relaksuję się podczas czytania książek, oglądania thrillerów oraz gotowania. Nałogowo piję kawę. Dla mnie szklanka jest zawsze do połowy pełna.

 

 

 

 


Paulina Marchewka. Obecnie studiuję dziennikarstwo na drugim roku. Interesuję się literaturą i telewizją, głównie serialami. Wolny czas najczęściej spędzam z przyjaciółmi, ale lubię też usiąść pod kocem z dobrą książką.

 

 

 


Aleksander Modzelewski. Temat, mógłby zostać wyczerpany, powołując się na cudowną frazę „człowiek sukcesu alternatywnego”, którą od momentu usłyszenia, dumnie staram się reprezentować. Jednakże, ze względu na swoje muzyczne zapędy, dodam, iż w stopniu amatorskim, staram się tworzyć w programach umożliwiających takowe zapędy realizować. Na chwilę obecną potrafię rozróżnić klucz wiolinowy wśród innych elementów pięciolinii.

 

 


Mateusz Moszczyński. Moją pasją od paru lat jest browarnictwo. Degustuję, tworzę, staram się pomagać. Do profesjonalizmu jeszcze daleko, aczkolwiek amatorszczyzna została pożegnana. Mam nadzieję, że zarażę swoim hobby choć jedną osobę.

 

 

 


Karolina Nosek. Uwielbiam podróżować i wracać z bagażem pełnym wspomnień, i nowych doświadczeń. W wolnych chwilach nie pogardzę dobrym kinem lub książką. Ponadto lubię gotować i jak na typową kobietę przystało, jeszcze bardziej lubię jeść.

 

 

 Klaudia Parzych. Interesuję się filmem i muzyką. W wolnym czasie chętnie sięgam po książki ulubionych autorów. Lubię się uczyć i poznawać nowych ludzi. Planuję w przyszłości dużo podróżować, aby móc poznawać różne kultury.

 

 

 Damian Przetacki. Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną z czystej, suchej kalkulacji, gdyż mieszkam w Olsztynie. Kocham miłością pierwszą samochody, szybką (ale przemyślaną) jazdę, modę, celebryckie życie – które sam usiłuję prowadzić . Ślepo wierzę w świat taki, jaki ja bym chciał. Z wykształcenia technik organizacji reklamy. Przyszłość wiążę z posiadaniem własnej firmy, Porsche i paska Gucci.

 Klaudia Sekścińska. Studiuję dziennikarstwo i komunikacje społeczną. Moje zainteresowania to głównie sport. Uważam, ze dzień bez sportu to dzień stracony. Uwielbiam biegać, pływać oraz chodzić na siłownię. Poza sportem lubię czytać książki oraz podróżować. Mam wiele marzeń i zawsze dążę do tego, by je spełniać.

 Marlena Skrzesiewicz. Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną na UWM. Ludzie mówią, że jestem szalona. Interesuję się fotografią, podróżami i serialami. W wolnym czasie uwielbiam podróżować i robić zdjęcia. Chciałabym, abym w przyszłości mogła połączyć ze sobą te dwie pasje w życiu zawodowym.

 Weronika Stachelek. Studiuję dziennikarstwo ze specjalizacją nowe media na UWM. Pochodzę z małej miejscowości, położonej nad Jeziorem Nidzkim, w samym sercu Puszczy Piskiej. Uwielbiam przesiadywać na brzegu jeziora z ulubioną książką i oglądać zachody słońca. Jestem miłośniczką podróży, mody i urody. W wolnych chwilach lubię gotować i chodzić do kina.

 Jakub Trochimowicz. Oglądam – filmy, seriale, futbol, boks; piszę – do szuflady i do Tworzywa; piję – oczywiście, że wodę, ale miłuję whisky; czytam – co wpadnie w ręce.

 

 

 Agnieszka Zakrzewska. Od zawsze bliskie mi były tematy humanistyczne i dlatego postanowiłam studiować dziennikarstwo. Uwielbiam muzykę, a słucham wszystkiego po trochu. Bardzo lubię amerykańskie seriale i kino Bollywood, a także naukę języków obcych. W przyszłości chciałabym nauczyć się języka włoskiego i podróżować po ciepłych krajach.

 

 


Agata Żemier. Pisanie o olsztyńskiej kulturze pomaga mi choć trochę polubić to miasto. Poza lokalną sztuką, całą swoją uwagę kieruję ku kinematografii, zwłaszcza tej europejskiej, którą darzę szczególną sympatią i która po latach nadal zachwyca, i zaskakuje mnie na każdym kroku.